BEWIT Jablčný ocot BIO
Popis
100% pure and natural
Všetky zložky obsiahnuté v produkte sú 100% čisté a prírodné, nesyntetické.
HISTÓRIA
V hlavnej úlohe metóda pokus-omyl
Do dnešnej doby nie je tak úplne jasné, kto prvý ocot objavil, kde k tomu došlo a kto prvý tento široko využiteľný nápoj používal. Či už je vznik octu spájaný s históriou Keltov, alebo s históriou západnej Rímskej ríše, jedno je jasné. Výroba jablčného octu je bezpochyby spojená s hlavnou nezameniteľnou surovinou – s jablkami a s ich históriou.
Pôvod jabĺk je smerovaný do oblasti Eurázie, odkiaľ boli vďaka neustálemu premiestňovaniu vtedajších dobyvateľov a kolonistov široko distribuované naprieč celému svetu. Predpokladá sa, že výroba prvého jablčného octu súvisela s objavom kvasiniek nachádzajúcich sa v okolitej prírode a ich následnou aplikáciou. A ako už tomu býva, práve metóda pokus-omyl pomohla ku vzniku jablčného octu, ktorý poznáme dnes.
O pozitívnych účinkoch jablčného octu vás isto poučí snáď každá babička, ktorá s týmto všestranným pomocníkom určite prišla do kontaktu. Všetky babské a iné rady dohľadáte tiež v knihách tradičnej ľudovej medicíny. Rozhodne tak na túto obyčajne neobyčajnú potravinu nezabúdajte.
Pestovanie a výroba
Šetrne spracované BIO jablká
Východiskovou surovinou na výrobu jablčného octu sú BIO certifikované jablká. Prostredníctvom procesu volaného fermentácia dochádza k premene v jablkách obsiahnutých cukrov na ich kvasné produkty. Tie sa súhrnne označujú ako ocot.
Výsledný ocot nie je filtrovaný ani pasterizovaný. V rámci šetrného spracovania je v octe viditeľný a úplne prirodzený zákal, ktorý nie je na závadu. Naopak, je dôkazom toho, že ocot počas výroby nebol filtrovaný ani tepelne zaťažovaný.
Pôvod
Taliansko
Zloženie a vlastnosti
Spoznajte blahodarnosť jablčného octu
Jablčný ocot sa vyznačuje jantárovou farbou. Vďaka šetrnému spôsobu spracovania a vynechania filtrácie a pasterizácie je vo výslednom octe zachované maximálne množstvo vitamínov, minerálov a tiež enzýmov. Veľký význam majú v octe prítomné látky vzniknuté počas kvasenia, pre ktoré je ocot spájaný s jeho blahodarným pôsobením.
Kyslosť jablčného octu je 10%.
Použitie
Výborné dochucovadlo aj konzervant
Vďaka svojej jemne kyslej chuti a jablčnej vôni je tento ocot výborným dochucovadlom pri príprave zeleninových šalátov, rôznych pokrmov a sladkokyslých marinád. Konzervačných vlastností jablčného octu je možné tiež využiť pri konzervácii rôznych typov zeleniny. Pre jeho pôsobenie ho môžete v zriedenej forme popíjať formou osviežujúceho nápoja. Alebo ho môžete užívať takzvane na „na lyžičku“.
Na záver
- 100% prírodný
- Bez farbív a konzervantov
- Nepasterizovaný
- Tepelne nespracovaný
Zdroje
HLEBOWICZ, Joanna et al., 2007. Effect of apple cider vinegar on delayed gastric emptying in patients with type 1 diabetes mellitus: a pilot study. BMC Gastroenterology. 7(46), 1–6.
BÁRDOS, László a Balázs BENDER, 2012. EFFECT OF APPLE CIDER VINEGAR ON PLASMA LIPIDS (MODEL EXPERIMENT IN MICE). Potravinárstvo. 6(1), 1–4.
H. BUDAK, Nilgun et al., 2011. Effects of Apple Cider Vinegars Produced with Different Techniques on Blood Lipids in High-Cholesterol-Fed Rats. Jornal of Agricultural and Food Chemistry. 59(12), 6638–6644.
NAZIROGLU, Mustafa, Mustafa GULER a Cemil OZGUL, 2014. Apple Cider Vinegar Modulates Serum Lipid Profile, Erythrocyte, Kidney, and Liver Membrane Oxidative Stress in Ovariectomized Mice Fed High Cholesterol. The Journal of Membrane Biology. (247), 667–673.
WATSON, Ben, 2013. Cider, Hard and Sweet: History, Traditions, and Making Your Own [online]. 3. Countryman Press [cit. 2020–10–21]. ISBN 1581572077. Dostupné z: https://books.google.cz
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať hodnotenie. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.